Shimano Dura-Ace R9270C36 Front Wheel 28" TU Carbon - Black
  • EAN 4550170890865
  • Brand: Shimano
  • Product Model: 748768
In Stock : +/- 2 Business Days
The new freehub design weighs less and offers a stiffer ride.
- Full carbon rim with a height of 36 mm
- External rim width: 28 mm
Specifications:
Brand: Shimano
Model: Dura Ace R9270C36
Spokes: 24
Tire type: Tube
Front/Rear: Front
Material: Carbon
Rim height: 36 mm