Shimano Ultegra R8170C60 Front Wheel 28" TL Carbon - Black
  • EAN 4550170891459
  • Brand: Shimano
  • Product Model: 748758
In Stock : +/- 2 Business Days
For situations that are especially aerodynamic, the new ULTEGRA R8170 C60 wheelset offers a tubeless carbon rim with 21 mm inner width and a super-fast hub with cup-and-cone bearing, suitable for both 12- and 11-speed cassettes.
- Full carbon rim with a height of 60 mm
- Internal rim width: 21 mm