Shimano Dura-Ace R9270C60 Front Wheel 28" TL Carbon - Black
  • EAN 4550170890995
  • Brand: Shimano
  • Product Model: 748774
In Stock : +/- 2 Business Days
Shimano Dura-Ace R9270C60 Front Wheel
- HR: High-Rigidity versus +20% greater lateral stiffness for high-performance riders and sprinters
- Full carbon rim with a height of 60 mm
- Internal rim width: 21 mm
Specifications:
Brand: Shimano
Model: Dura Ace R9270C50
Spokes: 24
Tire type: Tubeless
Front/Rear: Front
Material: Carbon
Rim height: 60 mm